JeepTrip.co.il | ג'יפ טריפ - אתר הבית של אנשי השטח

שלום: אורח
אתר הבית של אנשי השטח  jeeptrip.co.il  אתר השטח הישראלי הותיק ביותר          הצטרפו לתומכי האתר       מנהל 052-6485555 גדי   פרסום בג'יפטריפ: gady@jeeptrip.co.il  
כניסה לחבריםכניסה לחברים | חדש באתר? הרשם כאןהרשם כאן | למה כדאי להרשם?למה כדאי להרשם? | צור קשר 
כרגע צופים באתר זה 34 גולשים   רשימת החברים המחוברים כרגע באתר   רשימת כל החברים באתר 17/12/2018  יום שני
טרקטורונים
אנא קראו את כללי האתר והפורומים

elico
נרשם: 30/05/2010 21:01:00
רכב: RZR
טיול סוכות 2012 דרום מדבר יהודה 2012 יום רביעי,  10 אוקטובר  10:48

וואלה מנסה לחשוב מאיפה להתחיל לתאר את הטיול של סוכות התלהבות  היא מילה שעולה לי בראש .
משמעותה : התרגשות, שמחה, התפעלות, ריגוש, סערה, תסיסה; התלקחות, בעירה.  ככה הרגשתי לפחות למס' ימים .
התפעלות, מחברת הרוכבים המדהימה , אופיר ,טל , אליעד, דרור, אדרי, מארק, דני , ליאורה, עמירה, אבי, שירלי , וליזי אנשים פשוט מדהמים .
התרגשות, מהנופים המשגעים של מדבר יהודה .
ריגוש, מתוואי הדרך של המסלולים שנבחרו .
סערה, של אבק ופודרה שהשארנו בתוך נחל אמציה ונחל סדום.
תסיסה, של הבירה הקרה .
התלקחות, של המנגל בכל ערב .
בעירה, של הבנזין במנועים לאורך כל הדרך .

אתחיל מהמסלולים, הכוונה לכסות את דרום מדבר יהודה לפחות חלק מהמקומות, המסלולים נועדו ליומים וחצי עד שלושה ,  משום שערב חג שני שאפנו להיות בבית עם המשפחה .
ביום הראשון נפגשנו בצוקי דרגות כאשר זהו החלק הכי צפוני שנבקר בו במהלך הימים הבאים המסלול שנקבע לפחות בתכנון היה 107 ק"מ .
צוקי דרגות, נחל דרגות, נחל תקוע , מצפה מכוור (ארוחת בוקר קליליה קפה בקטנה ונוף מדהים ) ,המשכנו אל ראש חצצון ודרומה לאורך מה שנקרא מצפה ארנון בשמורת מצוקי העתקים .
המשכנו אל נחל דוד , ומצפה עין גדי , לנחל ערוגות ומעלה האיסיים , דרך נחל חבר המשכנו לנחל חלד,  באזור הר אתי (הבטן נתנה איתות ) רצינו לבצע עצירה מול נוף .
רק מה לאף אחד אין כוח לטפס על ההר עם האוכל והציוד בזיוות חדה אז פרסנו רשת הצללה פתחנו שולחן קפה ואכלנו .
מדרימים לכיוון לנחל הרדוף פוגשים גיפאי בודד טועה שצריך אזימוט לכיוון סמ"ש השחור , ואז הוא מעדכן שיש בור מים שווה באזור אחד הערוצים שמתנקזים לנחל הרדוף
 (בפועל זה ביר א שירקי) בור מים ששופץ לזכר אסף רמון . אנו יוצאים בעקבות הטיפ מוצאים אתגרים קלים בנחל שפן , ובנחל ארנב (נשבע לכם אלה שמות הנחלים ) מהר חצרון אנו מצפנים חזרה .
בעקבות הטיפ ומחפשים אחר הבור , בפועל לא הצלחנו לנעוץ את המקום במדיוק אבל מצאנו בריכה דיי גדולה של מים ככל הנראה של בדואים שממוקמת באחת מערוצי הניקוז של הנחל .
השמש מתחילה לרדת ואנו בדיוק ממוקמים בין הרש"פ לבין ישראל נוסעים על הקו הדק , השבלים מגוהצים ונוחים אז אנו נותנים גז ועפים עליהם . הזמן מתקצר הדרך ארוכה אני מבצע קיצור דרך ,
יחד עם אופיר מחשבים מחדש את הדרך מאלתרים ונותנים גז, השמש יורדת אנו חוזרים לרכבים .
מסתכלים על השעון יוצא שהיום הראשון הגענו ל 140 ק"מ .
מעמסים את הכלים , יורדים לתדלק ומתחילים נסיעה לנאות הכיכר לחאן שקדי .
אופיר וטל יוצאים ראשונים מתקדמים מתארגנים אני מגיע כמעט אחרון המנגל של אופיר וטל ממוקם קרוב לאוהל שלקחנו .
 זו פעם ראשונה שלי במקום ואיך שמגעים ישנה מוזיקה קלילה האוירה נעימה ומסבירה פנים , שקדי מאפשר למקם את הכלים במתחם נותן הנחיות לגבי המקום
ואיפה כל דבר ואם אנו צריכים משהו פשוט לגשת אליו . המטבח מאפשר להכין כמעט כל דבר ומכיל את כל סוגי כלי הבישול .
חלק מאיתנו הולכים להתקלח חלק מתחיל לארגן את הארוחת ערב ....
ואיזה ארוחת ערב ארגנו לנו טל ואופיר קציצות בשר עסיסיות, פרגיות, צלעות וכמובן סטקיים משובחים רכים ועסיסיים במידת צלייה שרק הם שולטים בה ברמה .
אליעד שולף לנו בקבוק משובח מהיקב של אבא שלו , והיין וואוו היין משובח וטעים. 
מה אספר לכם האוכל מחליק , יחד עם היין , מארק מוציא שני בקבוקים אחד קוניאק , השני וודקה אספרסו , וככה הטעמים הניחוחות משתפרים  האוירה טובה  והבדיחות של אדרי מוסיפות פלפל.
העייפות מנצחת וכולם פורשים לאוהל לישון .

בוקר יום שני
קמים מוקדם השמש מעירה את כולנו החום תורם לנושא לא פחות. מארגנים קפה עוגה מתלבשים מתארגנים על ציוד ואוכל לארוחת צהריים ובוקר בשטח מעמיסים את עצמנו ליום עם חוסר ודאות קטן .
כאשר תכננתי את המסלול ביצעתי כמה דברים שלא נהוגים כגון להתעלם מכך שבמפה חסר קו מחבר בין שבילים בין וישנם הבדלי גבוה, עכשיו אנחנו לא בדיוק יכולים לעוף ככה בכיף מאות מטרים .
אבל התייעצתי עם אופיר ויתר החברה והסכמנו שאם המציאות בשטח לא תסביר לנו פנים נאלתר מסלול חלופי ארוך משמעותי מהתכנון , וננסה לפצות ע"י מהירות את המרחק והפער .
עדכנו את כולם על השינוי הבנו שאנו הולכים על משהו אחר ומאתגר , יוצאים לדרך מתחילים את המסלול ומחפשים שביל שנמצא אך אין לו ממש נוכחות בשטח.
כמובן שלא בשמורת טבע אלא בשטח של מפעלי ים המלח , השביל נמצא ואנו עליו והוא מוביל אותנו בתוך תוואי שטח שאתני הטבע עשו בו את שלהם ואנחנו מאותגרים לגמרי במה שאמור להיות משהו פשוט .
מתחברים לסימון שבילים של נחל אדמון וממנו לכיוון המסוע של מפעלי ים המלח, יאללה האתגר מתחיל השביל נמצא וכולי תקווה שעכשיו אני לא גורר את כולם לזיווית קשה של עליה שבסופה יהיה אין מוצא .
נותן גז והזוית הופכת להיות חדה אחריי עולה מארק , אופיר ואני כבר עוצר רואה את המעבר כולי חיוך שהצליח לנו הנקודה יפה בטרוף .
ואז אני נקרע מצחוק טל עולה חצי דרך על 2 גלגלים ומאחריו יושב אליעד שניהם נראים משועשעים , ואני מתפעל מהיכולת של טל להוציא מהכלי את הכי טוב שאפשר , ותאמינו לי הוא שולט בו ברמות .
לוקחים צילומי נוף , ויאללה ממשכים בעליה ומתחברים להר צורים ומשם לסמ"ש נחל פרס עוצרים לארוחת בוקר בגבי פרס החלק הצפוני יותר . 
לאחר מכן קמים ויוצאים לכיוון נחל תמר ונחל צפית בדרכנו למכתש הקטן, עוברים דרך נחל חצרה ולציר המצלעות במגמת עלייה , הציר ממש מאתגר
( סוכות ויש מלא ג'יפאים חלקם נחמדים ונותנים לעבור) ויש לא מעט אתגרים והציר הופך למעניין וכיפי .
כאשר אני מגיע למעלה  ציר המצלעות ורואה למעלה ג'יפ איסוזו רודיאו עומד למעלה הנהג ואדם נוסף מנסים לנתח את הירידה ואני במגמת עלייה שואל אם זה בסדר שבינתיים אני יעלה
מסמנים שכן עולה נאבק בעלייה אבל אז מבין שאין מקום להתקדם , זז הצידה מנסה לראות אם אפשר לנוע כלום , הגי'פ לא יכול אחורה ולא יודע להתקדם קדימה .
אדרי עולה מתחילים להבין שהבן אדם בפעם הראשונה בחיי במעלה כזה , אלי לוקח את המושוכות ומתחיל לכיון אותו , מארגנים לו את המעלה (כלומר עושים עבודת מע"צ ) ומתחילים לכוון אותו
מדרגה מדרגה רעש גרירה נשמע הבחור נלחץ והזויית לא משהו , אדרי מדרבן אותו מכוון לאט ברוגע עוד אבן עוד מדרגה , והג'יפ עם התחת למעלה ללא אחיזה בגלגל האחורי .
זיעה מתפשט לו על הפנים אדרי מרגיע מכוון מזיז אבן ועוד אחת עוד תנועה בגלגל עוד התקדמות והבחור יורד את המקטע המורכב עכשיו עוד אחד ואדרי מסביר שוב , הוא מקשיב יורד הג'יפ לא ניזוק
הבחור מסיים את הירידה , יוצא ומחבק את אדרי .
וואלה היה מורכב , מארק מסתכל על המעלה מתבאס עכשיו עם העבודת מע"צ המעלה נראה פשוט וקל , והוא לוקח אותו ללא מאמץ מיוחד ,
אחריו עולה אופיר ואז טל מסייע על מנת לייצר אחיזה במדרגה האחרונה , אבי מארגן את המעלה לנחות שלו מחדש ולוקח את המעלה כמו שרק אבי יכל לקחת מהר בקפיצות ובלי לחשוב הרבה ,
אדרי עובר גם כן ללא קושי . דרור וליאורה פרשו בשלב מוקדם הרבה יותר בגלל בעיה הבריאות לכיוון החניון .
זהו מפה כל העליות נראות קלות או מורכבות פחות ונלקחות בכיף יש לא מעט הנפות גלגל אבל הכול בסדר , יוצאים לכיוון מעלה העקרבים ומשם לתצפית על המכתש הקטן , הנוף מדהים  ממש יפה להסתכל על המפער מלמעלה ,
העננים יוצרים לנו צל והחוויה מהנה , לא אוכלים צהריים אלא פשוט חוטפים מקופסאות שימורים מאלתרים את הארוחת צהריים בנוף המשגע , ויאללה ממשיכים לכיוון נחל אמציה .
יורדים ונפתח פער בין הרוכבים בשלב מסויים יורדים לשביל צדדי טל מתכופף לתדלק ואדרי עף חושב בטעות שהוא בשביל הנכון וטל רק מתדלק את הכלי שלו וממשיך ,
טל קולט את הטעות מסמן לבא אחריו לעצור להכנס , ומתחיל מרדף אחרי אדרי , ואדרי בשלו עף לא רואה ממטר מנסה לסגור פער שלא נפתח מעולם , טל מנתק מגע לא מצליח מעדכן את אופיר .
 שנמשיך ואנחנו נפגש בעין חצבה . אנו ממשיכים לתת גז על שביל אחר , גם השביל הזה לא ממש ברור גם בו הטבע נתן את דברו . אבל מאתגר קלות מאפשר מידי פעם לעוף במהירות גובהה ,
אני מאבד כיוון מעט אופיר מסייע נותן לי אזימוט לכביש ואנו ממשיכים , מושכים לעין חצבה .
אדרי וטל יושבים על ארטיקים כבר מבינים איפה הטעות נעשתה . מסתבר היו עוד טעויות זיהוי בשטח בין טל לאדרי אבל היו קטעים מצחיקים  . יאללה הפסקה קטנה קפה , ונכנסים לנחל אמציה .
השמש ממש יורדת תוך כדי תנועה לנחל אמציה , נכנסים לנחל וממש טסים בגובה נמוך על השבילים שובל אבק גבוה אנו משאירים אבל אין הרבה אחרנו , פוגשים גיפאים ממול
מחפשים את החניון ליליה נותנים להם כיוון וממשיכים . וואוו איזה תענוג לשייט במהירות בנחל הזה מסיימים אותו בתוך הכניסה לנאות הכיכר ומשם לחניון .
אני מודה עשיתי טעות בקשתי מאבי להיות מאסף בסוף הטור , אך לא בדקתי מי לפניו ושיחכו לו בפניות סה"כ ערב ואם תהיה בעיה נדע יחסית מאוחר מידי (טעות שלי לחלוטין ) .
אבי מגיע מאוחר ואני מתנצל , ושוב מתנצל גם פה , לא יקרה שוב .
בודקים את הק"מ גם היום יוצא משהו כמו 138 ק"מ , וואיי איזה יום זה היה .
והערב מתחיל המנגל נדלק הוודקה מגיחה הפרגיות העסיסיות מעלות ריח וטעם של עוד , טל ואופיר מניחים עוד נתח גדול של סטייק אנטריקוט מטפלים כמו שרק הם יודעים ,
הסלט מאורגן ומונח יחד עם דברים אחרים , הפה לועס , כולם מחייכים עייפים ומבסוטים , הבשר נמחק כלא היה , הוודקה גם .
ואז דני שולף גיטרה כמו קוסם משום מקום , מתחיל לנגן היי אני אומר לכם דני פשוט מוכשר ברמות מטורפות ומספק איזה שעתיים של נגינה ושירה בלי הפסקה .
כולם בוחרים שיר והוא מכיר את האקרודים , ומילים לכל שיר שתבחרו , כולם לוקחים חלק מפזזים שירים נהנים והאוירה טובה כמו שרק טוב יכול להיות .
אני פורש מהשירה , על מנת לשנות את המסלול של היום האחרון מקצר אותו יש הסכמה כללית לחזור לפני הערב חג לבית מתייעץ עם אלי אופיר ועמירה , ואז העייפות ניצחה אותי .

בוקר יום שלישי
קפה עוגה ועוד אחד ואז מארגנים את הציוד מקפלים הכול אל הרכבים, עושים חשבון מארגנים את הכסף לבעל המקום ולמי שצריך להחזיר על כל הקניות שנעשו.
מעמסים את הכלים במזון, מים לארוחת בוהריים , ונשאר המון מזון מנסים לפזר בין כולם , לא ממש בהצלחה .
יאללה מתנעים יוצאים , נעים לכיוון צפון מערב לאורך הר צורים , משם לנחל מרית , מצפנים לנחל אשלים , נחל עז גד לוקחים את הבוהריים שלנו שם תחת עץ .
אמנם יש בו מעלה אבל לא מאתגר אז מוותרים וממשיכים לנחל פרצים עליון , שהוא הרבה יותר מתאגר ומהנה.
משם נחל בקיעים , חוצים את נחל עידית ואז לנחל לוט לוקחים לכיוון מזרח , חוצים בקטנה את נחל חמר ואז הולכים לתחנת דלק של נחל זוהר ארטיק ומחשבות האם לעשות את
מעלה זוהר אמ??? מממ?? חושבים בודקים את הזמן , ובוחרים לוותר רוצים עוד לבקר במעיין אהבה בכניסה לנאות הכיכר . חוזרים ואז נכנסים לנחל סדום , וואוו נותנים גז ומשארים עננים של אבק
באויר מה שמצריך לשמור מרחק מטורף מאחר ותוואי הנחל הוא ממש כמו סללום שהטבע יצר .
אני אחרי כמה דריפטים לא מוצלחים והרבה אבק מפנה מקום לאחרים להנות מהנחל ללא אבק , ומתחיל לצלם .
הח'ברה נותנים גז והרבה גז וואוו איזה כיף מרגשים כמו בלונה פארק מוטרי , אני נשאר מאחור מחכה שהאבק ירד ואז מנסה שוב לעשות דרפיטים יוצא בסדר לא יותר מזה .
הצילומים לעומת זאת מוצלחים יותר אני חושב. מגיעים למישור עמיעז והיישורת מאפשרת לנו לעצור ולהנות מכמה וולי שטל עושה . כמו שאמרתי קודם הוא שולט בכלי .
ויאללה נותנים ביישרות גז מרחפים לנו על הדרכים הנוחות , חוזרים לכיוון נאות הכיכר , טובלים במעיין אהבה מורידים את האבק של נחל סדום , נוסעים להעמיס את הכלים נפרדים בחיוכים .
הגענו ב 14:00 כמו שתוכנן אחרי סה"כ 68 ק"מ אם אני לא טועה.
מחליפים פרטי פייסבוק .
מתחילים לנוע צפונה לבית עם חיוך וטעם של עוד , אחלה חברה של רוכבים אחד אחד ואני אומר לכם יותר מכל החברה היא שעושה את הטיול .
מחשבה מתחילה לחלחל לראשי , יאללה הגיע הזמן להתחיל ארגן את הטיול הבא .

תמונות מצורפות:

[הוסף תגובה]
edri-4
נרשם: 02/09/2006
רכב: טרקטורון
תגובה 1   טיול סוכות 2012 דרום מדבר יהודה 2012 יום רביעי,  10 אוקטובר  17:51

קודם כל תודה על הניווט המדויק ועל האכפתיות מהאנשים ( אבי ) שאתה מוביל 
תמיד כיף לרכב עם חברים שאתה אוהב וחברים שיעזרו לך מתי שאתה צריך......... ואצלנו בטרקטורונים  צריך מידיי פעם עזרה ....  

חבל שאי אפשר להעביר לקוראים את האוירה ואת הכיף בנהיגה ולתת בגזזזזזזזזזזז כמו שסיפרת רק מי שהיה מבין ונכנס לכתיבה שלך באופן מלא 

שאפו

כלב
[צטט]
ofir g1
נרשם: 18/12/2010 17:46:00
תגובה 2   טיול סוכות 2012 דרום מדבר יהודה 2012 יום רביעי,  10 אוקטובר  20:04

אלי  , הכתיבה שלך ממחישה  מצויין את החוויה  שעברנו ,  טיול   קטלני

אדרי  מאיפה  הכלב  ,  האם זה כדי  להמחיש את  המהירות  שאבי  נוסע?   חחחחח
[צטט]
ofir g1
נרשם: 18/12/2010 17:46:00
תגובה 3   טיול סוכות 2012 דרום מדבר יהודה 2012 יום רביעי,  10 אוקטובר  20:06

אופיר

[צטט]
edri-4
נרשם: 02/09/2006
תגובה 4   טיול סוכות 2012 דרום מדבר יהודה 2012 יום רביעי,  10 אוקטובר  20:14

אני מקווה שאבי יבין את הרמז בסך הכל 
[צטט]
[חזרה לפורום]              [הוסף תגובה]                                                                     דפים פעילים
חדשותחדשות
מכירת נגררים בהנחה לחברי ג'יפטריפ
ראלי יוון 2015
''רכסים'' מכפילה את הטנדר שלך בשיטה האוסטרלית.
''רכסים'' מצ'פרת את חברי אתר ''ג'יפטריפ''.
כתבותכתבות
rehasim.co.il
מכשירי קשר - מדריך ג'יפטריפ לתקשורת אלחוטית
רשימת חניוני-לילה לרכבי-שטח מחוץ לשמורות טבע
מבזקים טכנים
13/11/2013 | שטח טכני
גלריותגלריות
jenylis | 21/04/2015 | טיולים
מודעותמודעות
erezmatas | 3/12
speed | 20/11
JIPI | 12/10
maatom | 27/9
nissany | 2/9
רכס | 28/8
רכס | 28/8
| רסטה | ראשי | צור קשר | מצברים | מסע מעולם אחר | חנות 4x4 | גתוס | בולסטר |

כל הזכויות על החומר המופיע באתר, לרבות יישום, קוד מחשב, קובץ גרפי, טקסט וכל חומר אחר הכלול בו, שמורות לג'יפ טריפ ײ²ֲ© 1999-2018.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן הנ"ל בלא קבלת הסכמתה של ג'יפ טריפ, בכתב ומראש.